Tematyka tygodnia: „Rodzina razem się trzyma” (17-21.05.2021r.)

Szanowni Rodzice!
Przez najbliższy tydzień będziemy kształtować wartość dotyczącą wyrażania miłości do członków swojej rodziny. Szczególną uwagę zwrócimy na relacje między dziećmi a rodzicami. Wiemy, że rodzice najmocniej kochają swoje dzieci, dlatego w dniu ich święta należą im się podarki. Sami zadbamy o to, aby były one najpiękniejsze na świecie.
Poznamy głoskę h. Potrafimy globalnie odczytać wyraz hak. Będziemy wyszukiwać przedmioty, których nazwy zaczynają się wskazaną głoską, wyróżniać sylaby w wyrazach oraz dzielić proste wyrazy na głoski (niektórzy tropili litery w wyrazach).
Będziemy liczyć do 10, dokładać i zabierać przedmioty w zakresie 10, porównywać liczebność zbiorów. Nauczymy się tworzyć grę ścigankę i będziemy w nią grać w małych zespołach.
Nasze zmysły pobudzi piosenka Daj mi rękę tato”, której bardzo szybko się nauczymy, akcentując metrum. Będziemy grać na instrumentach perkusyjnych instrumentując utwór P. Czajkowskeigo „Walc kwiatów”.
Sami robiliśmy prace plastyczno-techniczne – prezenty dla mamy i taty.

Propozycje zabaw i form spędzania czasu w gronie rodzinnym:
Rozmowy o tym, co wydarzyło się w przedszkolu, o rodzinie.
Zabawy w dzielenie wyrazów na sylaby, głoski, składanie sylab i głosek w wyraz (analiza i synteza) oraz wyklaskiwanie rytmu.
Przeliczanie przedmiotów według określonych cech, koloru, wielkości itp., dodawanie i odejmowanie w trakcie różnych czynności i zabaw.
Zachęcanie do wspólnego spędzania czasu wolnego.
Kontynuowanie zabaw z rytmami, układanie rytmów, przekładanie ich na ruch itp.
Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.
Aktywny wypoczynek – spacery, zabawy na świeżym powietrzu.

Przedszkole nr 9

w Rybniku

ul. Henryka Wieniawskiego 9

44-200 Rybnik

Tel/fax (032) 422-24-05

e-mail: p9.rybnik@wp.pl