Tematyka tygodnia: LATO, CZAS ZABAWY (31.05.2021-4.06.2021)

Tematyka tygodnia: LATO, CZAS ZABAWY

Tematy dni: 1. Kiedy jestem szczęśliwy, 2. Coraz dłuższe dni, 3. Odkrywamy rośliny na łące, 4. Zwierzęta na łące, 5. Wyprawa na letnią łąkę

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu porozmawiamy o SZCZĘŚCIU; dowiemy się, co to znaczy mieć szczęście i być szczęśliwym. Zrozumiemy, że każdy może i chce być szczęśliwy – ludzie i zwierzęta. Należy pokazywać, kiedy jest się szczęśliwym. Poznamy rośliny łąkowe oraz wielu jej mieszkańców. Dowiemy się, że na łące jesteśmy tylko gośćmi, a goście zachowują się grzecznie, tzn. dbają o miejsce, w którym są – nie niszczą, nie śmiecą i szanują mieszkańców. Niedługo nadejdzie lato i będziemy dużo przebywać na świeżym powietrzu, bawiąc się i ucząc, bo dla nas nauka to świetna zabawa.

Znamy wszystkie ważne litery i dobrze czytamy. Znamy też liczby, znaki i doskonale potrafimy dodawać i odejmować czy mierzyć. Niektórzy z nas robią to w pamięci, a inni potrzebują jeszcze palców. Z cyfr układamy działania matematyczne.

Dowiemy się, dlaczego w niektórych sytuacjach nie da się wlać wody do szklanki – jeśli chcecie, opowiemy Wam o tym.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

dawać dziecku możliwość poznawania środowiska przyrodniczego – szukać nazw napotkanych roślin i zwierząt w zasobach internetowych lub atlasach; obserwować zachowanie owadów i innych drobnych zwierząt;

bawić się poznanymi literami: o, a, m, l, t, i, d, e, u, k, y, z, b, n, s, r, g, p, w, c, j, ł, h: układać sylaby, wyrazy, odczytywać je; zachęcać dzieci do czytania własnym przykładem.

Przedszkole nr 9

w Rybniku

ul. Henryka Wieniawskiego 9

44-200 Rybnik

Tel/fax (032) 422-24-05

e-mail: p9.rybnik@wp.pl