Tematyka tygodnia: IDZIE LATO PRZEZ ŚWIAT (7-11.06.2021)

Tematyka tygodnia: IDZIE LATO PRZEZ ŚWIAT (7-11.06.2021)

Tematy dni: 1. W stawie, 2. Praca pszczelarza, 3. W ulu, 4. Lato pachnie truskawkami, 5. Malujemy lato

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu dalej dowiadywaliśmy się, co to znaczy być szczęśliwym – wiemy, że zwierzęta też chcą być szczęśliwe; możemy im w tym pomóc, dbając o nie, np. umieszczając w ogrodzie domki dla owadów i poidełka dla nich. Dowiemy się, kto zamieszkuje staw – dlatego musimy dbać o to, żeby go nie zaśmiecać. Zrozumiemy, jak ważna jest praca pszczół – dzięki nim możemy cieszyć się pysznymi owocami oraz słodkim i zdrowym miodem. Poznamy też pracę pszczelarza.

Bardzo lubimy lato – możemy bawić się do woli na świeżym powietrzu. W tym tygodniu będziemy malować na folii, a może namalujemy pszczółki ? 😉 Będziemy mogli zaobserwować przez nią to, co chcemy namalować. Będziemy mieli okazję do obserwowania tego, co się dzieje, gdy słońce zaświeci na kartkę przez wodę – jeśli chcecie, opowiemy Wam o tym.  Coraz lepiej czytamy i liczymy. Niektórzy z nas potrafią też pisać.

Znamy wiele zabaw, piosenek i tańców – dzięki nim możemy bawić się razem.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

rozmawiajcie z dziećmi o tym, jak pożyteczne są małe zwierzęta; nie zabijajcie ich;

wybierzcie się na wycieczkę nad staw – choć wiele z nich zostało stworzonych przez człowieka, to stały się domem dla licznych zwierząt;

obserwujcie razem, jak zmienia się pogoda wczesnym latem; porozmawiajcie z dziećmi, jak należy się zachowywać w czasie burzy.

Przedszkole nr 9

w Rybniku

ul. Henryka Wieniawskiego 9

44-200 Rybnik

Tel/fax (032) 422-24-05

e-mail: p9.rybnik@wp.pl