Temat tygodnia: Ja i moi bliscy

Temat tygodnia: Ja i moi bliscy

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu podczas zajęć w przedszkolu porozmawiamy na temat „Ja i moi bliscy”.

W poniedziałek dzieci skupią się na rodzinie i roli każdego z jej członków po wysłuchaniu opowiadania M. Szeląg pt. O pszczółce, która nie rozumiała dlaczego taka ważna jest rodzina”.

Wszystkie przedszkolaki będą przez cały tydzień aktywnie uczestniczyły w różnych zajęciach dotyczących rodziny.

W trakcie kolejnych zajęć dzieci będą rozważały na temat wiersza M. Szeląg Co się liczy naprawdę?”, zastanawiając się, dlaczego mówi się, że rodzina jest najważniejsza na świecie. Rozwiążą też zagadki o członkach rodziny (babcia, dziadek, mama, tata) oraz opowiedzą o swoich rodzinach, przedstawiając bliższych i dalszych członków z imienia, tj. babcie, dziadów, wujków, kuzynów itp., ćwicząc w ten sposób budowanie zdań. Ustalenie wzajemnych powiązań w rodzinie bardzo pomoże dzieciom w matematycznej zabawie pt. „Układamy rodziny” polegającej na przeliczaniu członków rodziny i układaniu „nowych rodzin” z pomocą kostki matematycznej.

Podczas całego tygodnia rozmów o rodzinie będą towarzyszyły dzieciom różne zabawy tradycyjne, integrujące grupę, np. „Rolnik sam w dolinie”,Ojciec Wirgiliusz”. Przedszkolaki poznają też nową piosenkę z zabawą ruchowo-ilustracyjną pt. „Pszczółki”.

W „Kąciku Dobrego Startu” czterolatki będą śpiewały piosenkę „List babci”.

W czasie zabaw z językiem angielskim przedszkolaki utrwalą poznane wcześniej słownictwo i pobawimysię w zabawę „Mother and father” oraz „Family finger”

Drodzy Rodzice, nasze dwutygodniowe rozmowy o rodzinie pobudziły ciekawość dzieci, którą tylko Wy możecie zaspokoić… Opowiedzcie dzieciom, jak wyglądało Wasze dzieciństwo, przejrzycie stare albumy ze zdjęciami, wspomnijcie jak wyglądał Wasz dzień w przedszkolu, w jakie zabawy lubiliście się bawić, jak wyglądało przedszkole w Waszych czasach. Czy pamiętacie piosenki śpiewane z okazji święta Mamy i Taty? Wasze dzieci czekają na te opowieści…

W przyszłym tygodniu będziemy rozmawiać o cechach lata oraz o nowej wartości jaką jest tolerancja.

W środę proszę, aby dzieci ubrały się odświętnie! Szykuje się mała niespodzianka dla Państwa z okazji Święta Mamy i Taty!! 🙂

Przedszkole nr 9

w Rybniku

ul. Henryka Wieniawskiego 9

44-200 Rybnik

Tel/fax (032) 422-24-05

e-mail: p9.rybnik@wp.pl