Czego się uczymy…

Temat tygodnia: Świąteczne przygotowania

Drodzy Rodzice!

            Rozpoczął się wyjątkowy czas, czas oczekiwania na magiczne święta, święta Bożego Narodzenia. W tym tygodniu w przedszkolu będzie  głośno o zbliżającej się Gwiazdce. Dzieci poszerzą swoją wiedzę na temat przygotowań do tego niezwykłego święta.

            W tematykę wigilijną już w poniedziałek wprowadzi dzieci utwór G. Lipińskiej pt. „Pomocnicy Mikołaja”, na podstawie którego maluchy porozmawiają o dobroczynności. Dzięki temu każdy czterolatek może poczuć się jak Św. Mikołaj. Prosimy, aby uwrażliwiali Państwo swoją latorośl na potrzeby innych ludzi oraz rozwijali w niej dobre serce. Niech Wasza pociecha podaruje komuś z rodziny na Gwiazdkę własnoręcznie wykonany prezent, niech poczuje, doświadczy w ten sposób uczuć związanych z byciem dobroczynnym i sprawiającym miłe niespodzianki innym. Wykonamy wspólnie kartkę świąteczną z motywem stajenki bożonarodzeniowej.

             Posłuchamy wiersza M. Konopnickiej pt. „Choinka w lesie” i porozmawiamy na temat różnych rodzajów drzew iglastych, oglądając igły, gałązki i szyszki jodły, świerku, sosny. Aby przygotować salę przedszkolną na przyjście świąt, dzieci podczas słuchania kolęd ubiorą  choinkę, zatańczą wesoły taniec Jingle Bells. W czasie zajęć muzycznych przedszkolaki poznają kolędy takie tak Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem.

            W tym tygodniu przedszkolaki wzbogacą również zasób swojego słownictwa z języka angielskiego, oto nowe słówka: Santa Claus – św. Mikołaj, Christmas tree – choinka, star – gwiazda, snowflake – płatek śniegu.

            W „Kąciku Dobrego Startu” dzieci usłyszą nową piosenkę – „Choinka” i porozmawiają na temat bożonarodzeniowych drzewek i ozdób świątecznych.

Przedszkole nr 9

w Rybniku

ul. Henryka Wieniawskiego 9

44-200 Rybnik

Tel/fax (032) 422-24-05

e-mail: p9.rybnik@wp.pl