Czego się uczymy…

Temat tygodnia: Coraz zimniej

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu dzieci posłuchają opowiadania S. Szuchowej pt. „Spiżarnia ptaków”, i będą bawiły się w zabawę pt. „Lata wróbel”.

W czasie realizacji tematu dzieci będą wychodziły do ogrodu przedszkolnego,

i przyglądając się ptakom, słuchając dźwięków przez nie wydawanych, będziemy uczyli się nazw gatunkowych,. Dzieci będą sypały do karmnika ptasie przysmaki.

Dzieci nauczą się piosenki pt. „Głodny wróbelek”.

W tym tygodniu dzieci posłuchają opowiadania M. Szeląg pt. „O sikorce, która dla przyjaciela nauczyła się cierpliwości” i porozmawiają o tym co to jest cierpliwość.

W „Kąciku Dobrego Startu” przedszkolaki utrwalą piosenkę „Uśmiech” i poznają nowy wzór – dwa łuki (uśmiech), którego rysowanie będą doskonaliły podczas różnych działań.

Wykonamy również pracę plastyczną związaną z tematyką dokarmiania ptaków zimą, a także przygotujemy małą świąteczną niespodziankę ze względu na to, że nie spotkamy się na corocznych tradycjach bożonarodzeniowych.

Drodzy Rodzice, prosimy o utrwalanie z dzieckiem w domu treści związanych z tematyką tego tygodnia i ich poszerzanie. Podczas rodzinnych spacerów do lasu czy parku uwrażliwiajcie swoją pociechę na piękno natury, ćwiczcie w małym przyrodniku umiejętność wsłuchiwania się w odgłosy przyrody oraz umiejętność obserwacji. Jeśli macie Państwo czas i potraficie, zróbcie z przedszkolakiem karmnik i przywieście go na gałęziach pobliskiego drzewa – niech dziecko zostawia w nim przynajmniej raz w tygodniu podczas trwania zimy przysmaki dla wróbli, sikorek i innych ptaków. Dzięki takim działaniom Wasza latorośl nauczy się empatii i doświadczy konieczności niesienia pomocy zwierzętom.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się już szybkim krokiem, a na wystawach sklepowych pojawiły się świąteczne ozdoby. Czas przygotowywać się już do tego magicznego czasu. To będzie też temat następnego tygodnia w przedszkolu.

Przedszkole nr 9

w Rybniku

ul. Henryka Wieniawskiego 9

44-200 Rybnik

Tel/fax (032) 422-24-05

e-mail: p9.rybnik@wp.pl