Czego się uczymy…

Temat Tygodnia : Moje hobby

Drodzy Rodzice!

            Podczas najbliższych dni dzieci poznają zwierzęta domowe, ich zwyczaje, sposoby opieki nad nimi, rasy psów, pobawią się w różne zabawy związane z tą tematyką. Wcielą się w różne zwierzęta, naśladując ich odgłosy czy sposoby poruszania się. Rozwiążemy zagadki słowne i zagadki obrazkowe, policzymy sylwety kości dla psów. Zaśpiewamy również piosenki: „Wlazł kotek na płotek” oraz „Dwa kocury”.

Podczas zajęć przedszkolaki poznają sposoby opieki nad psem – nauczymy się pielęgnować, czyścić czworonożnego przyjaciela, a także wychodzić z nim na spacer i sprzątać po nim. W czasie spaceru po okolicy będziemy obserwowali zachowania ludzi wyprowadzających swoich czworonożnych pupili na spacer. Z klocków każdy przedszkolak zbuduje budę dla psa. Dzieci wykonają również prace plastyczne „Pies” i „Kot”.

Przedszkolaki zastanowią się nad pojęciem „kreatywności”. Zrozumienie tego trudnego słowa ułatwi opowiadanie M. Szeląg pt. „Zapraszamy kreatywność” oraz działania wyzwalające twórczość dzieci jak np. zabawa w skojarzenia, a także różne zabawy ruchowe.

            W „Kąciku Dobrego Startu”  dzieci poznają  piosenkę pt. „Parasol”. Zastanowią się również do czego służy tytułowy „bohater” piosenki. Czy tylko, aby chronić nas przed deszczem?

            W tym tygodniu Wasze pociechy codziennie rano będą witały pozostałych nową powitanką – „Buziak na dzień dobry”.

Drodzy Rodzice, prosimy o utrwalanie z Waszymi dziećmi treści, które wprowadzane będą w tym tygodniu w przedszkolu. Jeśli Wasza pociecha ma w domu zwierzę, prosimy o wyznaczenie przedszkolakowi jakiegoś małego obowiązku związanego z opieką nad pupilem, aby budować w małym człowieku poczucie odpowiedzialności oraz budzić w jego sercu empatię.

            W następnym tygodniu będziemy rozmawiali o muzyce i poznamy różne instrumenty. Może sami stworzymy muzykę? I to nie tylko korzystając z gotowych instrumentów…

Przedszkole nr 9

w Rybniku

ul. Henryka Wieniawskiego 9

44-200 Rybnik

Tel/fax (032) 422-24-05

e-mail: p9.rybnik@wp.pl