Coraz zimniej

Szanowni Rodzice!

W nadchodzącym tygodniu porozmawiamy o ciepłych ubraniach, poznamy materiały, z jakich są wykonane. Dowiemy się, skąd i w jaki sposób bierze się w naszych domach prąd. Poznamy  odnawialne źródła energii.

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy przygotowania świąteczne.

W czwartek odwiedzi nas Mikołaj. Dzieci będą miały wykonane zdjęcia. Ich zakup jest oczywiście dobrowolny.

 Został zakupiony oczyszczacz powietrza do sali „ Jeżyków”.

Chciałabym poprosić o przyniesienie do przedszkola w najbliższym czasie po ryzie papieru ksero.

Jeśli macie w domach jakieś resztki włóczki, wełny lub resztki materiałów tekstylnych to proszę o przyniesienie przez dzieci.

 

Propozycje zabaw i form spędzania czasu w gronie rodzinnym:

  • Rozmowy o tym, co wydarzyło się w przedszkolu, o aktualnej porze roku, pogodzie, przygotowaniach ludzi i zwierząt do zimy, opiece i trosce, zanieczyszczeniach powietrza, globalnym ociepleniu i sposobach naszego zachowania, by minimalizować jego skutki.
  • Zabawy w dzielenie wyrazów na sylaby, składanie sylab w wyraz (analiza i synteza); odszukiwanie znanych wyrazów – mama, las, tata, igła, Polska, godło, flaga, ekran, ul, kot, wagony w różnych tekstach – gazetach, książkach itp.; podawanie wyrazów rozpoczynających się głoskami: m, l, t, i, d, e, u, k, y, tworzenie liczby mnogiej rzeczowników poprzez dodanie głoski y.
  • Przeliczanie przedmiotów według określonych cech, koloru, wielkości itp.; ustawianie obiektów po kolei i numerowanie ich; mierzenie długości krokami, stopami, palcami itp., utrwalanie liczebników 1, 2, 3, 4, 5 np. w trakcie zabaw, pobytu na świeżym powietrzu z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.
  • Doliczanie i odliczanie przedmiotów, zabawek, podawanie wyniku dodawania i odejmowania.
  • Kontynuowanie zabaw z rytmami, układanie rytmów, przekładanie ich na ruch itp.
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek, zabawy w akcentowanie metrum melodii (liczenie na „raz”).
  • Szukanie możliwości rozwijania zainteresowań dzieci, ich talentów poprzez udział w różnych zajęciach, oglądanie albumów, zdjęć, książek o wybranej tematyce, dzieł sztuki, słuchanie muzyki, wyjście do filharmonii, teatru, kina, wspólne spędzanie czasu na hali sportowej, korzystanie z Internetu jako źródła pomysłów na kreatywne zabawy z dzieckiem itp.
  • Aktywny wypoczynek– spacery, zabawy na świeżym powietrzu.

 Śpiewamy piosenkę o Mikołaju

https://www.youtube.com/watch?v=l_BJ4dV5If8

Przedszkole nr 9

w Rybniku

ul. Henryka Wieniawskiego 9

44-200 Rybnik

Tel/fax (032) 422-24-05

e-mail: p9.rybnik@wp.pl