TEMAT TYGODNIA: Z KULTURĄ ZA PAN BRAT (19.04.2021-23.04.2021)

TEMAT TYGODNIA: Z KULTURĄ ZA PAN BRAT (19.04.2021-23.04.2021)

Tematy dni: 1. Szanujemy środowisko, 2. Artyści to my, 3. Na wystawie, 4. Na koncercie, 5. Malujemy muzykę

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu nauczymy się, co to jest SZACUNEK. Dowiemy się, że należy szanować nie tylko ludzi czy zwierzęta, ale także przedmioty, ponieważ są efektem pracy człowieka. Szczególnie powinniśmy szanować dzieła sztuki, czyli, obrazy, muzykę, rzeźby, ale także przedmioty codziennego użytku, które są człowiekowi potrzebne. Zrozumiemy, że szacunek to także to, jak się zachowujemy w różnych miejscach – na wystawie czy na koncercie. Zobaczymy wiele zdjęć obrazów. Dowiemy się też, kto to jest Jan Matejko. Sami będziemy malowalować i komponować obrazy.

Poznamy nową literę f, F. Dzięki temu będzimy potrafić przeczytać jeszcze więcej słów, a nawet całych zdań. Niektórzy z nas starają się już pisać.

Coraz lepiej dodajemy i odejmujemy na różnych liczmanach: fasolkach czy palcach, a niektórzy w pamięci. Poznaliśmy figury geometryczne, będziemy podawać ich nazwy, porównywać i oglądać ich odbicia w lusterku.

Bardzo lubimy muzykę. Będziemy grać jak orkiestra i tańczyć jak grupa baletowa, czyli wszyscy razem. Ci, którzy chcieli, grali na dzwonkach (cymbałkach) piosenkę Wlazł kotek na płotek.

Będziemy obserwować, jak woda potrafi przechodzić z jednej szklanki do drugiej – opowiemy Wam o tym.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– stosować zasady właściwego zachowania się w miejscach publicznych, takich jak kino, sklep, teatr (rozmawiać);

– odwiedzić wystawę – może w pobliskim muzeum, jeśli w dobie pandemii będzie to możliwe;

– bawić się poznanymi literami: o, a, m, l, t, i, d, e, u, k, y, z, b, n, s, r, g, p, w, c, j, f: układać sylaby, wyrazy, odczytywać je; zachęcać dzieci do czytania własnym przykładem.

Przedszkole nr 9

w Rybniku

ul. Henryka Wieniawskiego 9

44-200 Rybnik

Tel/fax (032) 422-24-05

e-mail: p9.rybnik@wp.pl